chovná stanice ušlechtilých morčátek US Teddy a Skinny


 3. vrh Ukajinského Levkoy k zadání

máme miminka levkoyů

 

modrokrémová kočička - volná

černý kocourek - volný

Náš první odchov Ukrajinského Levkoye v naší chovatelské stanici

děkujeme všem našim fanouškům,kteří nás podpořili na výstavě v Hotelu Diplomat.

 

 

 

 

Adámek s maminkou Majdou

 

 

 

 Naše holky vyšly v časopise Naše kočky v Únorovém čísle!!!!!!!! 2014

Ukrajinský levkoy

naše chovná stanice se zařadila do sledovaného rentgenového programu- chceme dokázet ,že toto plemeno netrpí řídnutím kostí!!!!!!!!

Jak někteří chovatelé tvrdí..

naše Anfisa alias Anička

 naše Jamajka alias Majdalenka- nesnáší focení, raději zavře oči.

 a takhle vypadají Majdelenky oči.

 

 Ukrajinský levkoy je nové bezsrsté kočičí plemeno se sklopenýma ušima.( 1/3 až 1/2 ucha podobně jako u psů- kolilí)

  V České republice jsou pouze 4 kočky tohoto plemene.

 

Typickým znakem plemene je jeho hlava, která dává výraz psího vzhledu se sklopenýma ušima dopředu, podobně jako u kolií (ucho je ohnuté pouze o 1/3 až ½,  nikoliv jako u Skotských klapouchých koček, kdy je ucho téměř přilehlé).

Levkoy je středně velká kočka s mírně klenutým hřbetem, je bezsrstá (na výstavách se preferuje zcela holý typ), ale po těle může mít souvislý ,,mechový porost,, 1-3mm Hlava je podélně klínovitá, shora připomíná pětiúhelník. Délka hlavy je o něco delší než širší, nos má zabírat 1/3 celé hlavy. Čelo je spíše nízké a lebka je plochá a dlouhá. Profil je stupňovitý ve dvou úrovních. Brada je silná a zaoblená. Nos je krátký a široký. Vousy jsou buď dlouhé a zvlněné nebo malé a ulámané. Krk je střední délky, svalnatý, mírně zdvižený . Oči jsou velké,  mandlového tvaru, mírně šikmé, ale ne široce otevřené.

Povolují se všechny barvy očí, ale preferují se hluboké a syté tóny modré a zelené. Uši jsou velké, široké a vysoko posazené. Jsou 2 typy ,,Fold,, - se sklopenýma ušima, kdy je každé ucho ostře zahnuté dopředu a dolů o 1/3 až ½,

a ,,Straight,,s rovnýma ušima - tento typ se používá do chovu.

Tělo je střední až dlouhé, dobře osvalené s oválným ne moc širokým hrudníkem. Hřbet je mírně klenutý. Nohy jsou silné a dlouhé, tlapky jsou oválné s elegantními prsty. Ocas je dlouhý, pružný rovnoměrně se zužující ke špičce.

Srst: Preferuje se zcela holá kůže, ale toleruje se i jemná srst 1-3mm.Někteří jedinci se rodí s drátěnou srstí, která do 2 let života vypadá. Mají nadměrně elastickou kůži, vrásčitou na hlavě ,kolem uší, očí a na krku, v podpaží a tříslech. Standard povoluje jakoukoliv barvu.

 

Péče: jako u všech naháčů - pravidelné čištění uší, stříhání drápků a občasná koupel.